ACERO. Firma z Mielca dopłaci do Twojego odszkodowania!

Miałeś stłuczkę? Wypadek? Ktoś porysował na parkingu Twój samochód? Wypłacone odszkodowanie z pewnością zostało zaniżone przez Ubezpieczyciela! Możesz zgłosić się do Acero – mieleckiej firmy, która zajmuje się dopłatami do zaniżonych odszkodowań.

Zazwyczaj gdy jesteśmy poszkodowani w drogowej kolizji lub parkingowej stłuczce samodzielnie zgłaszamy szkodę. Po wycenie likwidatora i otrzymaniu finansowego odszkodowania naprawiamy pojazd w zaprzyjaźnionym warsztacie. Sytuacja wydaje się prosta, jednak najczęściej to fikcja. Nie będąc świadomym skali zaniżeń odszkodowań tracimy realne pieniądze, nawet do kilku tysięcy złotych.

Musisz to wiedzieć – blisko 100% odszkodowań jest zaniżanych

Jak wynika ze statystyk Urzędu Ochrony Praw Konkurencji i Konsumenta, w 2019 roku ponad 96% odszkodowań wypłaconych z OC sprawcy zostało zaniżonych. Te dane wydają się wręcz nierealne i pokazują skalę takich praktyk, które stosują wszystkie firmy ubezpieczeniowe. Teraz uświadommy sobie: jeśli mieliśmy szkodę na pojeździe – można z pewnością powiedzieć – nie dostaliśmy wszystkich należnych pieniędzy. Nawet jeśli naprawiliśmy samochód z wypłaconych środków, nadal mamy prawo dochodzić pozostałej kwoty – do 3 lat od daty powstania szkody. Niestety nie każdy ma czas i wolne środki by rozpoczynać batalię z ubezpieczeniowymi korporacjami, które mają do dyspozycji specjalne grupy prawników i dedykowanych przedstawicieli.

Jak firmy ubezpieczeniowe zaniżają wyceny?

Podstawą wypłaty finansowego odszkodowania jest kosztorys naprawy, i to tam znajdziemy najwięcej „trików”, które stosują Ubezpieczyciele by zaniżyć Twoją wypłatę. Jak dokładne to wygląda? W wyliczeniu rzeczoznawca z ramienia Towarzystwa bierze pod uwagę ceny części zamiennych, nawet jeśli Twój samochód był serwisowany na oryginalnych elementach. Koszt naprawy to kolejny sposób tych firm – tworzą wycenę na podstawie mniejszej ilości roboczogodzin niż w rzeczywistości potrzebuje warsztat by naprawić uszkodzenie. Stawka za godzinę pracy mechanika przedstawiona w kosztorysie nijak ma się do rynkowej rzeczywistości.

Ważnym elementem, który wpływa na zaniżoną wycenę jest koszt lakierowania. Ubezpieczyciele stosują tzw.  współczynnik odchylenia materiału lakierniczego. W praktyce: rzeczoznawca z ramienia towarzystwa sugeruje, by użyć tylko 60% normalnej warstwy lakieru. Dodatkowo w wycenie znajdziemy najczęściej tylko koszt lakieru, podczas gdy musimy zapłacić za oczyszczenie karoserii samochodu i polerowanie czy szpachlowanie. Czasami wskutek wypadku lub kolizji dochodzi do uszczerbku na zdrowiu. Ale firmy ubezpieczeniowe również w tym przypadku przechodzą wobec tego faktu obojętnie.  Powyższe przykłady brzmią jak absurd? Niestety to brutalna rzeczywistość.

Co robić by odzyskać niewypłacone pieniądze?

Masz dwie ścieżki działania do wyboru. Możesz samodzielnie zamówić weryfikację kosztorysu u zewnętrznego rzeczoznawcy, wynająć prawnika i dochodzić swoich racji przed sądem w starciu z ubezpieczeniową korporacją. Taki proces zazwyczaj trwa od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Oczywiście koszty procesowe i adwokackie są po Twojej stronie. Jeśli przegrasz proces – dodatkowo opłacasz koszty sądowe strony przeciwnej.  Jak widać samodzielne działania to porywanie się z motyką na słońce. I właśnie na to liczą Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Zależy im byś przestraszył się zawiłości procesu oraz wysokich kosztów – i odpuścił walkę o należne pieniądze.

Oczywiście istnieje alternatywa. W odzyskaniu niewypłaconych pieniędzy pomoże mielecka firma Acero. Od razu warto podkreślić: podejmując współpracę z Acero NIE PONOSISZ ŻADNYCH kosztów wstępnych. Po bezpłatnym zweryfikowaniu kosztorysu Acero zapewni dopłatę. Od tej pory specjaliści Acero zajmują się formalnościami i zadbają o wszystkie aspekty prawne Twojej sprawy.  Pełne ryzyko przechodzi na Acero, a Ty bez utraty czasu i nerwów otrzymujesz adekwatną dopłatę.

Jak zgłosić się do Acero?

Jeśli jesteś osobą poszkodowaną w kolizji, wypadku lub Twój samochód został porysowany na parkingu – skontaktuj się z mielecką firmą Acero. Specjaliści przyjrzą się Twojej sprawie i zaproponują odpowiednią dopłatę. Acero aktywnie działa w sieci, do ekspertów tej firmy możesz zwrócić się poprzez Facebooka.

Możesz również wypełnić krótki formularz kontaktowy – zostaw swój numer telefonu, a Acero skontaktuje się z Tobą, by porozmawiać i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pamiętaj, weryfikacja Twojego kosztorysu jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Z Acero możesz tylko zyskać. W grę wchodzą naprawdę duże pieniądze.

Dodatkowo dzielimy się wiedzą i wskazówkami na naszym profilu na Instagramie. Podrzucamy link i zachęcamy do obserwowania. Link do profilu: https://www.instagram.com/acero_odszkodowania/