Samochód zastępczy- kiedy Ci przysługuje?

Miałeś wypadek lub kolizję?  Twój dotychczasowy samochód jest uszkodzony,  wymaga naprawy i nie nadaje się do normalnego użytkowania?  Często wskutek zdarzenia drogowego nasz samochód ucierpi i niestety nie możemy z niego korzystać- dlatego pojawiają się kłopoty z dojazdem do pracy czy odbiorem dzieciaków z przedszkola. Podpowiadamy: kiedy przysługuje Ci samochód zastępczy z OC sprawcy. Przeczytanie naszego poradnika zajmie Ci 3 minuty.

PODSTAWOWA WIEDZA

Po pierwsze musisz wiedzieć, że w sytuacji gdy jesteś osobą poszkodowaną w wypadku czy stłuczce i Twój obecny pojazd nie nadaje się do dalszego korzystania, masz prawo skorzystać z samochodu zastępczego- koszt jego wynajęcia zostanie pokryty z OC sprawcy.  Jeszcze kilka lat temu nie każdy zdawał sobie sprawę z takiej możliwości, Towarzystwa Ubezpieczeniowe skrzętnie to wykorzystywały i stwarzały pewne problemy by zniechęcić do skorzystania z takiego rozwiązania. Sytuacja uległ zmianie po wyroku Sądu Najwyższego w 2011 roku.

KIEDY PRZYSŁUGUJE SAMOCHÓD ZASTĘPCZY?

Samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje Ci, jeśli Twoje auto zostało uszkodzone w wyniku stłuczki, którą spowodował inny uczestnik ruchu drogowego, a Ty nie masz możliwości z niego korzystać, bo jest całkiem zniszczone lub oddajesz je do naprawy. Warto wiedzieć, że wynajem auta zastępczego z OC sprawcy wypadku lub kolizji należy się również w przypadku gdy:

  • używasz go zarówno w celach prywatnych jak i biznesowych
  • masz możliwość korzystania z komunikacji publicznej
  • zarówno w przypadku szkody całkowitej  jak i częściowej
  • jesteś właścicielem innego samochodu, który jednak jest wykorzystywany na co dzień przez innych członków rodziny lub służy do innych celów-  na przykład jest samochodem dostawczym.

Nie otrzymasz możliwości skorzystania z samochodu zastępczego jeśli sprawca nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC. 

Firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty samochodu zastępczego, który już został wynajęty- nie otrzymasz więc pieniędzy zanim zdecydujesz się wynająć pojazd.

Z JAKIEGO AUTA  ZASTĘPCZEGO MOŻESZ SKORZYSTAĆ?

Towarzystwo Ubezpieczeniowe pokryje koszty wynajmu samochodu zastępczego tylko wtedy gdy pojazd wynajęty jest w tym samym lub niższym segmencie klasowym co Twój uszkodzony samochód.

SKORZYSTAJ Z POMOCY ACERO

Gdy jesteśmy stroną poszkodowaną w kolizji lub wypadku spada na nas nagle ciężar wielu obowiązków, dlatego w takiej sytuacji warto skorzystać z bezpłatnej pomocy ACERO. Nasi specjaliści skompletują całą wymaganą dokumentację i w razie potrzeby zapewnią Ci  bezpłatny samochód zastępczy. Po wypłacie odszkodowania przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe przeanalizujemy przedstawiony kosztorys i sprawdzimy czy możesz liczyć na dopłatę do odszkodowania. Wypełnij nasz krótki formularz kontaktowy: https://acero.pl/formularz/ i odwiedź naszą stronę na Facebooku i profil na Instagramie. 

Link do strony na Facebooku: https://www.facebook.com/Acero.Odszkodowania 

Link do profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/acero_odszkodowania/